!-- Google tag (gtag.js) -->

ERKADO – na stiahnutie

Povrchové úpravy:

GREKO

Laminát GREKO je tiež vopred impregnovaný laminát, to znamená, že je najprv potlačenýa následne zabezpečený lakom s požadovanými vlastnosťami. Použitie zušľachťujúcich povrchových vrstiev zlepšuje prirodzenú odolnosť povrchu a elasticitu výrobku. Fólia sa vďaka obsahu silikónu v laku vyznačuje zvýšenou odolnosťou.
Laminát GREKO je vyrobený na báze japonského podkladu s vysokou hustotou, ktorý neobsahuje živice. Fólia je vďaka tomu ekologická, bezpečná pre zdravie, ľudí a životné prostredie, tak počas výroby ako aj pri používaní a odstraňovaní. Neobsahuje formaldehyd ani iné škodlivé látky. To, čím sa fólia GREKO odlišuje od ostatných, je jej jedinečný dizajn. Tento laminát má vysoko kvalitný povrch s efektom prirodzeného dreva (3D efekt). Dekory na nerozpoznanie imitujú skutočné drevo.

ST CPL, CPL 0,2 a CPL 0,7 

Laminát CPL ST tvorí dekoratívna vrstva naimpregnovaná živicami a spodná vrstva, vďaka ktorej je laminát pružný. Po procese laminovania je vrchná (živicová) vrstva vytvrdzovaná, vďaka tomu získava vysokú odolnosť voči poškriabaniu a odieraniu. Vyznačuje sa vysokouodolnosťou voči nárazom, odieranie, poškriabanie, ako aj voči vysokým teplotám a UV žiareniu. Vďaka použitiu materiálu tohto typu sa dvere môžu používať v tzv. „náročných“ priestoroch [vystavených vyšším teplotám, vlhkosti alebo nadpriemerne intenzívnemu používaniu]. Hrúbka laminátu cca: ST CPL – 0,15mm , CPL 0,2 – 0,2mm a CPL 0,7 – 0,7mm. Laminát CPL 0,7 sa vzhľadom na svoju výnimočnú tvrdosť používa iba na rovine krídla. Krídla laminované laminátmi CPL 0,2 a CPL 0,7 majú hranú krídla z tzv. ABS-u – z veľmi pevného PVC materiálu.
Laminát ST CPL s dekormi biela, svetlosivá, kapučíno, čierna, vylepšený povlakom AntiFinger, ktorý obmedzuje možnosť zašpinenia a stopy po odtlačkoch prstov

UV LAK 

Povrch dverí s farbou BIELA TITÁNOVÁ UV je niekoľkokrát natieraný moderným lakom utvrdzovaným UV technológiou. Ploché povrchy sú v prvej fáze potiahnuté špeciálnou podkladovou membránou, a následne dvakrát maľované farbou svetovej kvality a utvrdzované UV žiarením. Frézované povrchy z technologických dôvodov nemôžu byť potiahnuté membránou, preto sú až trikrát natreté a tvrdené UV žiarením. Vďaka automatickému lakovaniu (bez účasti človeka) po predchádzajúcom naskenovaní, sa dá vytvoriť perfektný kvalitný povrch, a utvrdzovanie laku najmodernejšou technológiou s použitím ultrafialového (UV) žiarenia umožňuje dosiahnuť veľmi vysokú mechanickú odolnosť.

na stiahnutie

Návody