Laminátová podlaha je klasika. Svoje uplatnenie si našla v mnohých domácnostiach, ako aj komerčných priestoroch. Prešla niekoľkoročným vývojom a dnes môžeme jednoznačne povedať, že laminátová podlaha je už dávno iným druhom podlahy, ako bola kedysi. Je načase zbaviť sa „starých“ predsudkov: „laminátové podlahy sú lacné, menej kvalitné, rýchlo sa opotrebovávajú, krútia sa “, čo predstavuje obraz typickej podlahovej krytiny z 90. rokov. Odvtedy sa laminát ako produkt vyvinul a klasika bola dovedená k dokonalosti. Je preto načase odvrátiť pozornosť od predsudkov smerom k výhodám laminátu.

„Inšpirovaná skutočným drevom“– moderná laminátová podlaha na pohľad aj na dotyk vyzerá a pôsobí ako pravé drevo, je šetrná k životnému prostrediu, vhodná pre zdravý domov a zároveň odolná. Vďaka rozmanitosti autentických dekorov vo vzhľade dreva, kameňa alebo dlažby je prispôsobená pre každý projekt a dokonale splní každé prianie pri navrhovaní interiéru. Je jedným z najefektívnejších a cenovo dostupných riešení, ktoré spája estetiku drevených podláh s nízkymi nárokmi na údržbu a nákladovo efektívnymi výhodami laminátu.

Zdravá klíma v interiéri- chráňte to, na čom vám záleží

Byty, domy, kancelárie- všetky tieto priestory sa stále lepšie izolujú. Ak ale v miestnosti chýba výmena vzduchu, je dobré myslieť na zdravú klímu v interiéri. To je dôležité zvlášť pre alergikov, deti alebo domácich miláčikov. Podlahy EGGER Laminát sú preto skvelou voľbou. Neobsahujú zmäkčovadlá a spĺňajú najvyššie štandardy týkajúce sa emisií a zdravého domova. Dokazujú to aj získané certifikáty a značky kvality- od Blue Angel cez A+ a M1 až po ekoznačku EU.

Drevo- surovina šetrná k životnému prostrediu

Spoločnosť EGGER je verná svojmu poslaniu „ MORE FROM WOOD- Viac z dreva“. Pri výrobe materiálov na báze dreva sa zaväzuje jednať udržateľne, šetriť a efektívne využívať prírodné zdroje, podporovať ochranu klímy a životného prostredia.

Každý produkt počas svojho životného cyklu zanecháva určitú uhlíkovú stopu, ktorá je nepriateľom našej klímy. Prínosom stromov pre ochranu životného prostredia je viazanie uhlíka v dreve. Stromy počas svojho rastu a surové drevo pri uskladnení absorbujú do seba oxid uhličitý CO2 zo vzduchu. CO2 sa do ovzdušia uvoľňuje počas prepravy a spracovania dreva.

Podlahy EGGER Laminát majú negatívnu uhlíkovú stopu: – 6,01 kg CO2/ m2, pretože v produkte je viazaného viac CO2, ako sa uvoľní počas prepravy a spracovania. Uhlík viazaný v dreve stromov zostáva uložený po dlhú dobu, čo predstavuje cenný príspevok proti klimatickým zmenám a tiež dôležitý faktor pre hodnotenie životného cyklu (LCA) budov.

Podlahy EGGER Laminát sú z 86% vyrobené z obnoviteľných surovín. Pri výrobe sa používajú zbytky z piliarskej výroby a drevo pochádzajúce výlučne z udržateľného lesného hospodárstva. V snahe šetriť prírodné zdroje sa spoločnosť EGGER zaviazala znovu používať, recyklovať a obnovovať existujúce výrobky. 54 % vedľajších produktov z piliarskeho priemyslu ( napr. drevné štiepky alebo piliny) využíva pre svoje podlahové krytiny rady Laminát a prispieva tak k recyklačnému hospodárstvu.

Moderný laminát vyzerá ako skutočné drevo- je však všestrannejší

Pokiaľ ide o vzhľad a dojem, podlahy EGGER Laminát verne napodobňujú „ originál “. Sú vyrobené tak, aby vyzerali a pôsobili ako skutočné drevo svojou farebnosťou, zrnitosťou a povrchovou štruktúrou.

Verné reprodukcie navodzujúce autentický dojem

Páči sa vám trendový vzhľad masívneho dreva? Alebo skôr dávate prednosť škandinávskej ľahkosti a štýlovej elegancii? Ponuka dekorov laminátových podláh EGGER splní každé vaše prianie. Na výber je viac ako 200 dekorov vo vzhľade dreva, kameňa, ako aj dekory v kreatívnom vzhľade v širokej škále prevedenia, od kartáčovaných štruktúr cez matné povrchy v štýle olejovaných drevených podláh až po špeciálny efekt dlažby s dekormi kameňa.  V hrúbke od 7 mm do 12 mms priznanou špárou aj bez– k dispozícií je mnoho možností. Dokonalé zladené povrchy s dekormi umocňujú autentický pocit.

V snahe prispôsobiť sa všetkým požiadavkám zákazníka sú podlahy EGGER Laminát dostupné v piatich rôznych formátoch podlahových dosiek– trendové široké, dlhé, klasické aj úzke formáty. Správnym výberom dokážete ovplyvniť celkový dojem z miestnosti. Veľkorysé miestnosti optimálne zvýraznia dlhé a široké podlahové dosky vo formátoch LongLarge alebo Kingsize, kým malé miestnosti sa zdajú byť väčšie a priestrannejšie s krátkymi a užšími doskami vo formáte Medium alebo Classic.

Vyrobené pre dlhú životnosť

Nech sa na podlahe stane čokoľvek, odolné podlahy z rady EGGER Laminát sú vyrobené pre dlhú životnosť. Sú odolné voči škvrnám, proti poškriabaniu a nárazu, majú protišmykové a antibakteriálne vlastnosti a jednoducho sa čistia. Podlaha nebledne, nestráca farbu a dá sa bez problémov inštalovať na podlahové kúrenie. S vhodne zvolenou podložkou nie je ani hlučná.

Flexibilný inštalačný systém Clic it! sa veľmi jednoducho používa. Podlaha sa inštaluje ako plávajúca po jednotlivých lamelách.

Vodeodolná podlaha Laminát Aqua+

Vodeodolná podlaha Laminát Aqua+ je ideálna do kúpeľní, kuchýň, chodieb a predsiení, ako aj pre frekventované komerčné priestory. Odoláva vode až 72 hodín. V porovnaní s bežnou dlažbou je podlaha EGGER Laminát Aqua+ lacnejšia a ľahšie sa inštaluje. Značka EGGER je presvedčená o kvalite laminátu Aqua+ a preto poskytuje celožitovnú garanciu pri použití v domácnosti.

Zistite viac o laminátových podlahách Aqua+ »

To všetko pri vynikajúcom pomere ceny a výkonu. Kvalitu podláh EGGER Laminát cítite na každom kroku.

Harmónia od začiatku až do konca- všetko pre perfektnú podlahu

EGGER myslí na to, aby bola vaša nová podlaha dokonalá v každom detaile. Pre funkčný, ucelený a harmonický vzhľad je dostupný kompletný sortiment príslušenstva EGGER.

Vysokokvalitné podložky EGGER zaručujú nielen ideálnu tlakovú stabilitu, ale tiež vysokú úroveň izolácie kročajového hluku a celkové zníženie ostatných zvukov v miestnosti. Sú vhodné aj pre použitie na podlahové vykurovanie a tiež pre vlhké miestnosti. Podlahové lišty v zladenom dekore alebo v bielej farbe dopĺňajú celkový vzhľad podlahy. HDF prechodové profily zase umožnia vytvoriť plynulé a estetické prechody alebo ukončenia podlahy.  Opravné sady a kvalitné čistiace prostriedky vám zaručia, že podlahy budú aj po rokoch stále žiariť ako nové.

Fakty o laminátových podlahách EGGER:

 • Vyrobené pre dlhú životnosť: jednoducho sa čistia, sú praktické, odolné proti poškriabaniu a nárazom, antibakteriálne
 • Získajte viac, zaplaťte menej: atraktívny pomer ceny a výkonu
 • Dýchajte zľahka: pre zdravú klímu v interiéri bez použitia zmäkčovadiel
 • Zaručené zdravé bývanie: spĺňajú najvyššie štandardy
 • Dlhodobo krásny vzhľad: podlaha nevybledne a nezmení farbu
 • Mimoriadne ľahká pokládka vďaka patentovanému zaklapavaciemu systému Clic It!
 • So správnou podložkou nie je podlaha hlučná
 • V prevedení Aqua+ je odolná voči vode až 72 hodín
 • Pôsobí na zmysly: vyzerá a pôsobí na dotyk ako skutočné drevo
 • Splní každé vaše prianie pri navrhovaní interiérov: autentické a prirodzene krásne dekory dreva a kameňa
 • Dostupný kompletný sortiment príslušenstva EGGER pre dokonalú funkčnosť podlahy: vysokokvalitné podložky, soklové lišty, HDF profily, čistiace prostriedky
 • Univerzálna: vhodná pre obytné aj komerčné priestory (dostupná v 3 triedach odolnosti 31 až 33)
 • Vhodná na podlahové vykurovanie vďaka nízkemu tepelnému odporu

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*