!-- Google tag (gtag.js) -->

Detaily projektu:

Dymotesné dvere

Ich použitie je vhodné tam, kde je zvýšené riziko vzniku požiaru, napríklad ako dvere z garáže do bytu. Účinne totiž zabraňujú šíreniu nebezpečných splodín do ďalších miestností. Pre maximálnu bezpečnosť ich odporúčame použiť aj na oddelenie únikovej cesty a ako vstupné dvere do bytu.

Protihlukové dvere (Akustické)

Dokonalé oddelia hlučné priestory, a to ako doma, tak aj v práci. Protihlukové dvere dokážu stlmiť priechod zvuku až o 38 decibelov – čo znamená napríklad utlmenie zvuku zo silnej frekventovanej ulice na úroveň šepotu. Oceníte ich  napríklad v spálni, kúpeľni alebo v detskej izbe. 

Klima dvere

Ideálna voľba na oddelenie miestností s rozdielnou teplotou a vlhkosťou. Ich prevedenie zaručuje, že sa ani za sťažených podmienok neprehýbajú, nekrútia ani inak nedeformujú. KLIMA dvere vyrábame v troch variantoch podľa ich odolnosti: KLIMA I, KLIMA II, KLIMA III.

Záťažové dvere

Záťažové dvere sa uplatnia všade tam, kde je veľká prevádzka, teda najmä vo verejných či administratívnych budovách, v nemocniciach a lekárskych ordináciách alebo v školách. Ide o typ interiérových dverí prispôsobený veľkému namáhaniu, s vysokou pevnosťou a odolnosťou povrchu (napr. voči poškriabaniu). Hodí sa však aj do detskej izby k malým deťom, ktoré ešte nemajú úplne zažité, aká veľká sila stačí na aký úkon, a pokojne sa na dvere zavesia váhou celého tela.

Odolnosť povrchu zaisťujú laminátové povrchy – CPL, LAMINÁT 0,7 mm, LAMINÁT 0,8 mm. Záťažové dvere môžu byť aj presklené, výplň by však malo tvoriť bezpečnostné sklo.

Podceniť by sme nemali ani výber výplne dverí – pri použití vo veľmi frekventovaných priestoroch by sme mali zvoliť dierovanú alebo plnú drevotriesku.

Skryté zárubne

Novým trendom v elegantnom riešení interiérov je „skrytá zárubňa“ alebo teda  bezzárubňové riešenie dverného otvoru. V praxi ide o skrytú zárubňu ktorá je zaomietnutá do ostenia, tým pádom dvere lícujú a kopírujú stenu, zárubňa je neviditeľná. Skryté zárubne prinášajú dizajnovú čistotu a minimalistické vyhotovenie. Výhodou tohto riešenia je okrem dizajnovej stránky možnosť otvárania dverí aj „do zárubne“, respektíve do ostenia. Skrytá zárubňa je zhotovená z hliníku, buď je to surový hliník, ktorý je určený k finálnemu pretretiu, prípadne eloxovaný hliník. Z hľadiska montáže, sú kladené vysoké kritériá hlavne na kolmosť stien, a samozrejmosťou je kvalifikovaná a odborná montáž, ktorá zaručí želaný výsledok.